Winflex - Ses ve Isı Yalıtım Sitemleri
0
yükleniyor...

Bina Akustik Proje

Bina yapım aşamasında kullanılacak malzemelerin akustik değer ve yalıtım değerlerinin incelenerek uygun malzeme seçimi ve binanın inşasında kullanılacak malzemelerin belirtildiği projedir
Bina Akustik Proje

Akustik Proje ;

 

Her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerin kullanım safhalarında insanların maruz kalacağı içeriden ve dışarıdan kaynaklanan gürültülerin kişilere yaratacağı olumsuz etkileri önlemek üzere bina yapım aşamasında kullanılacak malzemelerin akustik değer ve yalıtım değerlerinin incelenerek uygun malzeme seçimi ve binanın inşasında kullanılacak malzemelerin belirtildiği  projedir.

 

Uzman mimar ekibimiz tarafından binanızın projesi incelenerek uygun ses yalıtımı ve akustik değerleri sağlayacak şekilde bina inşasında kullanılacak olan malzemeler ve uygulamaları projelendirilecektir.

 

Binaların gürültüye karşı korunması hakkındaki yönetmeliği gereği belediye ve mücavir alan sınırları içerisinde kalan tüm binalarda uygulanması zorunludur. Hazırlanan proje neticesinde bina akustik performans belgesi düzenlenecektir. Bina akustik projesi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Yeni Yapılacak Tüm Binalar ; 

 

·         Yediden çok katlı binalar

·         Toplam inşaat alanı 2000 m2′ den fazla olan yapılar

·         Özel akustik tasarım yapılması gereken yapılar (konferans salonu, sinema salonu, tiyatro salonu, kütüphane, eğitim kurumları vb.)

·         A veya B akustik performans sınıfını hedefleyen yapılar

·         Birden fazla işlevi olan binalar 

 

 

 

Yönetmeliği İncele
KAPAT