Winflex - Ses ve Isı Yalıtım Sitemleri
0
yükleniyor...

HPE İç-Dış Duvar Ses ve Isı Yalıtımı

HPE İç-Dış Duvar Ses ve Isı Yalıtımı

Yüzeyde yapışmayı engelleyen toz, çimento atığı gibi maddeler olmamalıdır. Yüzey bozuklukları ve gevşek alanlar tamir harçlarıyla onarılmalıdır. Yapışma direncini arttırmak için tutundurma astarları kullanılabilir ya da yüzey mekanik olarak bozularak yapışmanın güçlendirilmesi sağlanır.

 

İç veya dış uygulama için uygun olan yapıştırıcı ince tarak ile sürülür. Ürünler falçata ile kesilerek yapıştırılır. Yapıştırma işlemi sırasında üründe oluşan sipir kıvrımı mutlaka yapıştırıcı uygulanmış yüzeye gelecek şekilde uygulanmalıdır.

 

İlk yapıştırma anında şilte ile yapıştırıcı arasında hava kalmamalıdır. Hava kabarcıkları var ise, geniş mala veya metal silindir ile hava alınmalıdır. Yapıştırma işlemi bittikten ve kuruma süresi beklendikten sonra (1-2 gün) derz bantlarıyla derzler kapatılmalı ve 1-2 mm kalınlıkta hazır sıva, şilte ürünleri üzerine uygulanmalıdır. Daha sonra 160 gr’lık sıva filesi sıva içine gömülmeli ve filenin ek yerleri üst üste bindirilmelidir. File bastırılmadan gömülmelidir. File ve şilte arasında mutlaka sıva kalması sağlanmalıdır.

 

File uygulamasından sonra köşebentler yerleştirilerek en az 3 mm kalınlıkta sıva uygulanır. Dış mantolamada ise yapıştırıcı farkı bulunmaktadır. İki kompenantlı Yapıştırma Harcı kullanılır.

 

Yapı iki ve üzeri katlarda ise akustik şilte ürünleri yüzeye yatay uygulanarak yapıştırılmalı, taşıyıcı file ise dikey olarak uygulanmalıdır. Ayrıca iki ve üzeri katlarda tedbir için m²’ ye bir adet plastik dübel atılması gerekir.

 

KAPAT