Winflex - Ses ve Isı Yalıtım Sitemleri
0
yükleniyor...

ISI VE SES YALITIMLI KAPI

WİNFLEX

ISI VE SES YALITIMLI KAPI

Akustik Kapı Nedir?

Önemli bir ses yalıtım malzemesi olan Akustik kapılar, sesi içerisinde absorbe eden ve sesin ortam akustiğine karışmasını engelleyen izolasyon ürünü kapılardır. Ortaya çıkan gürültünün kolay bir şekilde filtrelenmesini sağlayan akustik kapılar mekanın ses yalıtımı yapılmış ise tamamlayıcı unsur olarak kullanılmaktadır.

 

Özellikleri Nelerdir ?

Toplu olarak bulunulan ortamlarda oluşan yüksek ses sinyalleri(gürültü),yankılanma gibi durumlarda akustik panel kapı ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır. Akustik kapılar şık ve zarif duruşu sayesinde kaliteli bir yalıtım ortamı sağlayabilmekle birlikte farklı renk ve alternatif imkanı da sunmaktadır. Mekanın salona bakan yüzü akustik yüzeyli olabildiği gibi taleplere uygun olarak her iki yüzü de akustik yüzeyli yalıtım malzemesine uygun olarak imal edilebilmektedir. İç ortamdaki sesin dış ortama, dış ortamdaki sesin ise iç ortama girmesini engelleyen akustik kapılar istenilen ölçülerde özel olarak hazırlanmaktadır. Akustik kapılar, dıştan içe gelen sesi (50-75dB arasında) sönümleyerek hem ısı hem de ses yalıtımı sağlar. 

 

Nerelerde Kullanılır ?

Normal özelliklere sahip olan her kapı, ses dalgalarını taşıyarak dış ortama yaymaktadır. Bu nedenle yalıtımlı mekanlarda bu tip kapıların kullanımı daha uygun olmaktadır. Kullanım alanlarına bakıldığında pek çok farklı mekanda bulmak mümkündür. En çok tercih edildiği yerlerin başında ise binaların dış kapıları(çelik kapılar) konferans salonları, televizyon stüdyoları, sinema salonları ve ses kayıt stüdyoları gibi farklı ortamlar gelmektedir. Özellikle sahne-salon özelliği olan alanlarda, ses düzeyi bozuklukları ve duyma sorunları yaşanmaması için, yalıtımlı yapı malzemeleri tercih edilmektedir.

Akustik ses yalıtımı kapılar, bu amaca uygun olarak tasarlanmaktadır. İşinde profesyonel firmamız sizlerin taleplerine en uygun talepleri sunarak kapı modelleri anlamında sayısız seçenek sunmaktadır. Hem ortama uyum sağlayan kapı sahibi olabilecek hem de ekonomik fiyatlardan yararlanarak en kaliteli akustik kapılara kolayca firmamız sayesinde sahip olabilirsiniz. İstenilen ortamı elde edebilmek adına kapının da yalıtım malzemesine uygun olarak seçilmesi gerekmektedir.

Daha Fazlası

KAPAT